Mistrzostwa Szkół Torunia

UKS Budowlanka Toruń

Archiwum

JUNIORZY UKS BUDOWLANKA ZAJĘLI I MIEJSCE
W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA 2012

Juniorzy UKS-u wygrali wszystkie mecze w lidze juniorów. Byliśmy najlepszą drużyną w rozgrywkach 2011/2012. Awansowaliśmy do 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów. Cieszymy się ze złotego medalu. Po zdobyciu srebra w ubiegłym roku przyszedł czas na złoto. Mamy duże szanse na awans do kolejnej fazy ogólnopolskich rozgrywek juniorskich. Turniej 1/8 Mistrzostw Polski rozegramy w Toruniu w dniach 03-05.02.2012.

 

UKS

 

W zespole UKS Budowlanka w lidze juniorów w sezonie 2011/2012 grali:

Kamil Więciorkowski, Radosław Róg, Dawid Wieczyński, Damian Kuchczyński, Miłosz Szwaba, Maciej Matłosz, Damian Gajewski, Adam Górniak, Tomasz Janiszewski, Dominik Zieliński, Patryk Bagiński, Mikołaj Węclewicz, Mikołaj Szulc, Jakub Orzeł, Piotr Kędzierski, I trener - Michał Tyburski, II trener - Bogdan Mossakowski, Kierownik drużyny - Andrzej Górniak

ZAKOŃCZENIE MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA 2011/2012

Uroczyste zakończenie Mistrzostw Województwa odbyło się w Bydgoszczy w hali "Chemika". Po meczu juniorów dokonano wręczenia medali najlepszym zespołom. Złote medale otrzymały zespoły UKS "Budowlanka" za I miejsce w Mistrzostwach Województwa i "Chemik" Bydgoszcz za awans do 1/4 MP. Medal brązowy przypadł "Trójce" Nakło.

W turnieju dodatkowym w formie dwumeczu o awans do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów ulegliśmy "Chemikowi" Bydgoszcz 0:3 i 1:3. Bydgoszczanie zagrają w 1/4 MP, natomiast UKS Budowlanka w 1/8 MP.

Sprawdź relację w wiadomościach sportowych TVP Bydgoszcz z dnia 20.01.2012

Komentarz osoby współpracującej z klubem:

"Złoty medal zdobyty w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sezonie 2011/2012 przez drużynę siatkówki chłopców juniorów UKS Budowlanka Toruń, to okazja do pewnej głębszej refleksji. Zdobył je klub po całej rundzie - 10 meczy - bez jednej porażki w lidze. Klub, który ma bardzo małe zaplecze organizacyjne, a szczególnie bardzo małą  bazę treningową. Dzięki wieloletniej uprzejmości i współpracy dyrekcji ZST (poprzednio ZSB) zawodnicy trenują i grają na bardzo małej i skromnej sali przy ul. Legionów. Nie ma na niej dobrych warunków do treningu i rozgrywania meczy, a pomimo tego, dzięki bardzo ciężkiej, systematycznej pracy kadry trenerskiej - Pan Michał Tyburski i Pan Bogdan Mossakowski - osiągane są bardzo dobre wyniki przewyższające bazę klubu. Należy jednocześnie zauważyć, że dzieje się to, przy bardzo ofiarnej, profesjonalnej aktywności  Pana Prezesa Bogdana Mossakowskiego, który w tak trudnych warunkach znakomicie kieruje pracą klubu. Przypomnijmy, że jest to kolejny w ostatnich latach sukces UKS Budowlanka Toruń. W poprzednim roku drużyny klubu zdobyły srebrny medal (juniorzy) i brązowy medal (kadeci) w Mistrzostwach Województwa oraz złote medale w rozgrywkach siatkówki plażowej kadetów i juniorów. W klubie prowadzone są też liczne grupy młodzików i jeszcze młodsze grupy naborowo-szkoleniowe obejmujące uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. To są bardzo solidne podstawy dla działalności klubu, przynajmniej jeśli chodzi o liczbę trenujących. Oczywiście cieszy też coraz większe zainteresowanie kibiców, chociażby na ostatnim meczu z Chemikiem Bydgoszcz sala na ulicy Legionów pękała w szwach, zajęty był każdy kąt, kibice oglądali mecz nawet z korytarza szkolnego. To wszystko cieszy, ale czas na kolejne kroki, czyli postęp w szkoleniu i kolejne grupy początkujące i naborowe. Klub zaprasza do współpracy chętnych nauczycieli w-f ze szkół podstawowych i gimnazjów tak z Torunia jak i regionu.Ważna jest tu też rola rodziców i opiekunów, to oni powinni dać szansę swoim dzieciom uprawiania tak wspaniałej dyscypliny sportu jaką jest siatkówka. To najpopularniejsza zespołowa dyscyplina sportu w Polsce, najbardziej medialna i o dużej rzeszy najlepszych kibiców. Ostatnie sukcesy UKS Budowlanka Toruń to duża szansa na stworzenie w Toruniu mocnego ośrodka  siatkówki chłopców. Jest to też zaproszenie dla wszystkich, którzy chcą przyłożyć swoją cegiełkę do tej dobrej sprawy. Zaproszenie skierowane jest też do władz miasta i sponsorów. Taką szansę trzeba wykorzystać i zaproszenie skierowane jest do wszystkich".

 

 

 

logoakademia

Partner strategiczny

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości