UKS Budowlanka Toruń

Mistrzostwa Szkół Torunia

Archiwum

18Miłą niespodziankę sprawili seniorzy "Budowlanki" wygrywając rewanżowy mecz w Nakle z Trójką - 3:1.
W sobotę kadeci UKS-u przegrali we własnej hali z Chemikiem Bydgoszcz - 0:3. Dobra gra młodzików UKS-u w Nakle, wygrany mecz z Koset/Stal2 Grudziądz - 2:0 i porażka po dobrej grze z Trójką Nakło 2:1. Juniorzy "Budowlanki" ulegli w niedzielę we Włocławku zawodnikom z Opakofarbu - 3:1.

Seniorzy:
NTS Trójka Nakło - UKS Budowlanka Toruń - 1:3 (25:19/25:23/23:25/29:27)
Rafał Guzowski -"Na mecz wyjechaliśmy osłabieni brakiem 3 zawodników, ale nie przeszkodziło nam to w stworzeniu bardzo fajnego widowiska. Graliśmy przez większą część meczu bardzo uważnie, starając się unikać prostych błędów i mimo, że popsuliśmy trochę zagrywek, nie przeszkodziło nam to dość spokojnie wygrać pierwszej partii spotkania. W drugim secie nasza gra wyglądała trochę słabiej, częściej Nakło prowadziło, ale dzięki dobrej naszej zagrywce udało nam się odrzucić przeciwnika od siatki i wygrać tego seta w samej końcówce, co w tym sezonie było naszą zmorą. W trzeciej odsłonie przeciwnicy dokonali kilku zmian, w tym na pozycji rozgrywającego, co miało duży wpływ na poprawę ich skuteczności w ataku. Mimo szaleńczej pogoni za przeciwnikiem nie udało nam się odrobić 5 pkt straty z początku seta i przegraliśmy do 23. W czwartej partii to znowu przeciwnik kontrolował sytuację i gdy wydawało się, że uda się im doprowadzić do tie-breaka niespodziewanie dla nich podnieśliśmy nasz poziom gry odrabiając straty w samej końcówce i wygrywając 4 seta na przewagi i cały mecz 3-1.
Gratulacje należą się całej drużynie, gdyż wszyscy zagrali na dość dobrym poziomie. W najbliższy weekend czeka nas ciężkie spotkanie z liderem z Chełmży (takie małe derby), w którym musimy całe spotkanie zagrać bardzo dobrze, by móc powalczyć o zwycięstwo, ale do tego trzeba wykonać ciężką pracę na treningach."
Maciej Matłosz, Paweł Kozłowski, Dominik Zieliński, Kamil Owczarczyk, Rafał Guzowski, Radosław Róg, Mateusz Grubecki, Jakub Orzeł, Kamil Więciorkowski, Rafał Więcławski.