UKS Budowlanka Toruń

Mistrzostwa Szkół Torunia

Archiwum

18Bardzo dobry mecz rewanżowy w Grudziądzu rozegrali seniorzy UKS Budowlanka, pokonując Stal - 3:1.
Młodzicy UKS-u wygrali pierwszy turniej ligowy w Grudziądzu, zwyciężając Koset/Stal2 - 2:0 oraz Trójkę Nakło - 2:0.
Kadeci we własnej hali przegrali z AZS Oś - 0:3 a juniorzy na wyjeździe ulegli Chemikowi Bydgoszcz - 0:3.

W sobotę w Grudziądzu seniorzy UKS Budowlanka w wypełnionej kibicami hali pokonali w meczu rewanżowym Stal - 3:1 ( 20:25,  25:18,  25:14, 25:21 ).

Rafał Guzowski "Spotkanie ze Stalą Grudziądz było bardzo ważnym meczem dla naszego trenera, który pochodzi właśnie z tego miasta, dlatego tym bardziej chcieliśmy wygrać to spotkanie, by sprawić prezent dla Pana Michała i jednocześnie podziękować w ten sposób za poświęcany nam czas. Z góry wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie, ponieważ gospodarze w tym sezonie nie przegrali u siebie, a w dodatku nikt im jeszcze nie urwał punktów na własnej hali. Całe szczęście nam się udało tego dokonać.

Mecz rozpoczęliśmy troszkę spięci, przez co początek tego spotkania nie ułożył się po naszej myśli, rywal nam odjechał i nie udało nam się go dogonić do końca seta. W kolejnych partiach zdecydowanie zdominowaliśmy widowisko, świetnie zagraliśmy zagrywką i blokiem, również w ataku byliśmy bardzo skuteczni, w szczególności na kontrach, a co najważniejsze byliśmy drużyną. O tym, że byliśmy drużyną na pewno mógł przekonać wszystkich fakt, że graliśmy znowu w osłabionym składzie, co nas mimo wszystko nie dołuje, a nadzwyczaj mobilizuje do jeszcze lepszej gry i udaje nam się wygrywać za 3pkt.

Teraz czeka nas przerwa prawie miesięczna, ale nie możemy tego czasu przespać, by nie zmarnować tego, co osiągnęliśmy w ostatnich spotkaniach. Po przerwie zostaną nam spotkania u nas z Sępólnem i Jastrzębiem oraz wyjazdowe z AZS-em UMK oraz Nowym, tylko zwycięstwa mogą dać nam szansę na wskoczenie na podium mimo tak fatalnego startu w rozgrywkach."

Seniorzy:

Paweł Kozłowski, Maciej Matłosz, Dominik Zieliński, Rafał Guzowski, Radosław Róg, Kamil Więciorkowski, Tomasz Janiszewski, Mateusz Grubecki, Rafał Więcławski, Kamil Owczarczyk, Krzysztof Kierys, trener Michał Tyburski

W niedzielę młodzicy UKS Budowlanka wygrali turniej ligowy w Grudziądzu. Zespół z meczu na mecz gra coraz pewniej. Wiele akcji ofensywnych kończy się zdobyciem punktu. Dobra gra zagrywką w drugim meczu oraz kilka obron pozwoliło na odniesienie końcowego zwycięstwa. Jeszcze lepsza praca na treningach może bardziej poprawić grę zespołu w kolejnym turnieju.

UKS Budowlanka - Koset/Stal2 Grudziądz - 2:0 (25:21/25:17)
UKS Budowlanka - Trójka Nakło - 2:0 (25:14/25:23)