UKS Budowlanka Toruń

Mistrzostwa Szkół Torunia

Archiwum

15AZS UMK - UKS Budowlanka Toruń - 1:3(25:23, 23:25, 18:25, 18:25). W derbach III ligi seniorów po raz drugi siatkarze UKS-u pokonali akademików.
Tylko w pierwszym secie atutem AZS-u była własna hala, na której nie mogliśmy znaleźć własnego rytmu gry. Kolejne partie meczu graliśmy coraz pewniej i stąd nasz dobry wynik.
Gratulujemy zawodnikom zwycięstwa

Tomasz Janiszewski - Derbowy mecz z AZSem UMK Toruń rozpoczęliśmy całkiem nieźle, ale w pewnym momencie zaczęliśmy popełniać zbyt dużą liczbę błędów w przyjęciu zagrywki i ataku, przez co gospodarze odskoczyli nam na kilka punktów. Kiedy wydawało się, że bardzo wysoko przegramy inauguracyjną partię, dobre wejście zawodników rezerwowych dodało nam wiatru w żagle i zaczęliśmy odrabiać straty. Niestety, w końcówce nie potrafiliśmy wykorzystać „prezentów” i minimalnie przegraliśmy. Druga partia była podobna, UMK znowu prowadziło, ale tym razem pogoń za rywalem zakończyła się sukcesem i zdołaliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Od trzeciego seta na parkiecie brylowaliśmy już tylko my, górując we wszystkich elementach i nie dając ambitnym rywalom dojść do głosu. Szybko uzyskiwaliśmy kilkupunktowe przewagi, w pełni kontrolując sytuację. Wygrana w całym spotkaniu 3:1 pozwoliła nam umocnić się na trzecim miejscu w tabeli ligowej. Kolejny mecz rozegramy we własnej hali z drużyną z Jastrzębia, która jest wiceliderem rozgrywek. Będziemy chcieli zrewanżować się temu przeciwnikowi za grudniową porażkę 1:3.