Mistrzostwa Szkół Torunia

Archiwum

28Dwa zwycięstwa w lidze odnieśli kadeci i juniorzy UKS Budowlanka.
Kadeci UKS-u pokonali TS Koset Grudziądz - 3:1(25:21/19:25/25:19/25:20).
Juniorzy Budowlanki wygrali z Chemikiem III Bydgoszcz - 3:1(25:18/25:23/23:25/25:22).
Seniorzy przegrali z NTS Trójka Nakło - 0:3(18:25/18:25/18:25).

Dobry mecz  we własnej hali zagrali w piątek juniorzy UKS Budowlanka pokonując Chemika Bydgoszcz 3:1. W pierwszym i drugim secie zagraliśmy bardzo ofensywnie i nie mieliśmy problemów z wygraną. Trzeci set to lepsza gra gości i ich  wygrana w końcówce seta. Czwarta partia ponownie należała do nas i dość pewne zwyciężyliśmy w meczu.

W zespole juniorów grali: Krzysztof Kierys, Michał Maliszewski, Wojciech Górniak, Kamil Owczarczyk, Rafał Nowakowski, Mateusz Graczyk, Maciej Kończalski, Patryk Gąsiorowski, Karol Ozimek, Paweł Pomorski, Wojciech Amtmański, Kacper Klejna, trener Michał Tyburski i Bogdan Mossakowski.

3382

W sobotę do gry o kolejne ligowe punkty ruszyli kadeci UKS-u, którzy grając lepiej niż w miniony weekend, pewnie pokonali TS Koset Grudziądz 3:1. Graliśmy poprawnie w obronie i w ataku. Szczególnie kilka dobrych bloków i podbitych piłek w obronie dodawało nam pewności siebie. Zespół się konsoliduje, zawodnicy stają się  bardziej odpowiedzialni za wynik meczu. Mamy nadzieję, że ich solidniejsza praca na treningach będzie miała wpływ na dobry wynik końcowy w lidze.

W zespole grali: Wiktor Krzysztofowicz, Miłosz Jankowski, Krystian Kozłowski, Kacper Klejna, Jacek Paradowski, Kamil Matyjaszek, Krystian Jasiński, Konrad Koszykowski, Piotr Mincer, Mikołaj Jakubowski, Bartosz Górny, trener Bogdan Mossakowski i Bogusław Ziara.

W drugim sobotnim meczu seniorzy UKS Budowlanka ulegli we własnej hali NTS Trójka Nakło 0:3. Od pierwszej piłki goście narzucili twarde warunki gry. Gospodarze wycofani nie potrafili niczym zaskoczyć coraz lepiej grających zawodników z Nakła. Niewątpliwie na postawę UKS-u miała wpływ bezzasadna nieobecność dwóch środkowych oraz kontuzja czołowego przyjmującego Budowlanki.

W zespole seniorów wystąpili: Paweł Kozłowski, Dawid Pawłowski, Maciej Matłosz, Mateusz Graczyk, Mateusz Chlebosz, Rafał Nowakowski, Tomasz Janiszewski, Krzysztof Kierys, Borys Suchak, Michał Maliszewski, Jakub Pietrykowski, trener Michał Tyburski i Bogdan Mossakowski