UKS Budowlanka Toruń

Mistrzostwa Szkół Torunia

Archiwum

28Dwa zwycięstwa za trzy punkty odniosły zespoły UKS Budowlanka.
Seniorzy w sobotę pokonali na wyjeździe MLKS Sępólno Krajeńskie 1:3 (17:25/25:21/24:26/15:25).
Juniorzy w niedzielę wygrali w Grudziądzu ze Stalą - 0:3 (20:25/24:26/18:15).
Wygrana cieszy zawodników i szkoleniowców. Gratulacje dla zespołów.

Seniorzy UKS Budowlanka wygrali wyjazdowy mecz w Sępólnie Krajeńskim z drużyną MLKS Krajna 3:1.
UKS powrócił na ligowe parkiety po pauzie w poprzedniej rundzie spotkań, udanie inaugurując rundę rewanżową. Już początek meczu z outsiderem rozgrywek był bardzo udany dla Budowlanki, która szybko zbudowała przewagę, utrzymując ją do końca seta, dominując przy tym w każdym aspekcie gry. W kolejnym jednak gra drużyny się jednak załamała, przez co to gospodarze niespodziewanie wyrównali stan meczu. Gra UKS była daleka od oczekiwanej, bowiem błędy pojawiały się w niemal każdym elemencie gry, co Krajna skrzętnie wykorzystała. Trzecia partia także okazała się być bardzo nierówna i nerwowa, ponieważ UKS wygrał z Krajną na przewagi, wskakując na odpowiedni poziom dopiero pod koniec seta. Zespół wciąż przeplatał dobre akcje słabymi. Na szczęście o wiele lepiej zagrał w kolejnej, jak się okazało ostatniej odsłonie, wygrywając ostatecznie mecz za trzy, bezcenne punkty i powracając przy tym na fotel wicelidera rozgrywek.
Opracował: Tomasz Janiszewski

W przyszłą sobotę seniorzy UKS Budowlanka wyjeżdżają na trzeci z rzędu mecz wyjazdowy, tym razem do Nakła nad Notecią, na rewanż z liderem tabeli NTS Trójką.

W zespole seniorów grali:

Paweł Kozłowski, Tomasz Janiszewski, Damian Gajewski, Maciej Matłosz, Kamil Więciorkowski, Rafał Nowakowski, Borys Suhak, Dawid Pawłowski, Paweł Ciechanowski, Mateusz Chlebosz, Jakub Pietrykowski, Trenerzy Michał Tyburski i Bogdan Mossakowski

W niedzielnym spotkaniu drugiej kolejki wojewódzkiej ligi juniorów drużyna UKS Budowlanka Toruń zmierzyła się ze Stalą Grudziądz na meczu wyjazdowym. Warto zaznaczyć, iż skład UKS-u na niedzielny mecz był mocno osłabiony, mimo to zawodnicy Budowlanki odnieśli trzypunktowe zwycięstwo. Toruńscy juniorzy dominowali na boisku, choć nie obyło się bez nerwowych momentów. Pierwszy set przebiegał raczej pomyślnie - UKS nieprzerwanie utrzymywał przewagę punktową, aż do końca seta. Natomiast drugi set rozpoczął się ze zdecydowaną przewagą rywali z Grudziądza. Dalsza część też nie przebiegała optymistycznie dla Torunia, ponieważ w pewnych momentach gospodarze prowadzili nawet sześcioma punktami (18:12). Jednak tę przewagę udało się przełamać juniorom UKS-u. Konsekwentna gra oraz wyeliminowanie prostych błędów pomogło odwrócić rolę lidera w tej partii. W rezultacie set zakończył się wynikiem 26:24 dla Torunia. Trzeci set okazał się tylko formalnością dla Budowlanki. Siatkarze zdominowali przeciwników i bez problemu wygrali ostatnią partię z rezultatem 25:18. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla UKS Budowlanki (25:20/26:24/25:18).
Gra UKS-u w osłabionym składzie nie wyglądała źle, lecz pojawiło się wiele prostych błędów, które będzie trzeba wyeliminować z dalszej gry.
Przed Budowlanką stoi szansa znalezienia się na podium Kujawsko-Pomorskiej ligi siatkówki oraz awansu do 1/8 Mistrzostw Polski, jednak juniorów czeka jeszcze kilka wymagających spotkań. Nie mniej jednak siatkarze nie składają broni i będą walczyć dalej, aby znaleźć się na pożądanej pozycji.
Opracował: Paweł Pomorski

W meczu juniorów grali:
Michał Maliszewski, Krzysztof Kierys, Paweł Pomorski, Wojciech Górniak, Kacper Klejna, Wiktor Krzysztofowicz, Jacek Paradowski, Karol Ozimek, Maciej Kończalski, trenerzy Bogdan Mossakowski i Michał Tyburski

Dwa zwycięstwa cieszą ale potrzeba więcej pracy na treningu aby poprawić technikę i taktykę gry.