UKS Budowlanka Toruń

Mistrzostwa Szkół Torunia

Archiwum

29
Seniorzy UKS po dobrej grze wygrali ostatni mecz fazy zasadniczej ze Stalą Grudziądz - 3:2 (18:25, 26:24, 22:25, 25:19, 15:8)
Kadeci przegrali mecz wyjazdowy z Kosetem Grudziądz - 3:2 (25:27, 25:16, 19:25, 25:21, 15:11)
Juniorzy ulegli w meczu wyjazdowym Chemikowi III Bydgoszcz - 3:0(25:23, 25:18, 25:15).

Seniorzy UKS Budowlanka wygrali we własnej hali 3:2 z drużyną Stali Grudziądz w ostatnim meczu rundy zasadniczej. Zwycięstwo oznacza zajęcie drugiego miejsca w tabeli i konfrontację z grudziądzanami w półfinałach rundy play-off.
Z początku spotkania gra toczyła się niemal punkt za punkt. Dopiero w drugiej części pierwszego seta Stal wobec skutecznego bloku i błędów w ataku Budowlanki zyskała kilka punktów przewagi i pewnie zwyciężyła. W drugiej partii ponownie gra była bardzo wyrównana, wynik dłuższy czas oscylował wokół remisu, ale grudziądzanie ponownie wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Tym razem jednak Budowlanka odrobiła straty i już w samej końcówce wykazała się większym sprytem oraz skutecznością w każdym z elementów gry, wygrywając na przewagi. W trzecim secie rywale ponownie uciekli na kilka punktów, których UKS nie zdołał niestety odrobić, brakowało w zespole bojowości. Wynik 1:2 oznaczał, że torunianie, chcąc uniknąć w play-off niepokonanego zespółu z Nakła nad Notecią, musieli zwyciężyć w ostatnich dwóch partiach. Czwarty set był bardzo nerwowy, rywale prowadzili już 19:16, ale znakomita seria zagrywek Kamila Więciorkowskiego i skuteczność w kontrach sprawiły, że UKS wygrał do 19, doprowadzając do tie-breaka. W nim od początku ton nadawali pobudzeni zawodnicy Budowlanki, którzy po zmianie stron nie dali najmniejszych szans przeciwnikowi, wygrywając zdecydowanie najważniejszy set sezonu zasadniczego. Mecz ten udowodnił, że na sukces pracuje cała drużyna, w tym także zawodnicy wchodzący w trudnych momentach z ławki rezerwowych.
W najbliższą sobotę we własnej hali UKS rozegra ze Stalą pierwszy z meczów półfinałowych w play-off. Rewanż odbędzie się 7 lutego w Grudziądzu. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Jeśli więc dwa pierwsze mecze nie wyłonią zwycięzcy, decydujący pojedynek odbędzie się 14 lutego w Toruniu. Zwycięzca tego pojedynku oprócz awansu do finałów rozgrywek, zapewni sobie także grę w barażach o II Ligę.