UKS Budowlanka Toruń

Mistrzostwa Szkół Torunia

Archiwum

Szanowni Państwo,

w tym roku po raz kolejny możemy zaproponować Waszym dzieciom możliwość nauki gry w siatkówkę halową i plażową w naszym klubie. Szkoleniem sportowym objętych jest ponad 70 chłopców w wieku od 10 do 18 lat. W każdej z sześciu grup treningowych średnio ćwiczy około 12 chłopców. Z taką ilością zawodników jest możliwość bardzo dobrego i łatwego komunikowania się pomiędzy dzieckiem, a trenerem. Pozwala to osiągać bardzo dobre wyniki sportowe.

Kultura fizyczna jest częścią składową kultury społeczeństwa. Ma za zadanie kształtowanie rozwoju fizycznego człowieka i jego uzdolnień. Każde dziecko powinno troszczyć się o rozwój własnego ciała i jego potrzeby. Powinno świadomie i aktywnie dbać o swoją sprawność i zdrowie. Wychowanie przez sport uczy: punktualności, systematyczności, walki z przeciwnościami oraz umiejętności radzenia sobie z niepowodzeniami. Takie doświadczenia hartują młody organizm. Te i inne cechy nabyte w toku sportowej edukacji w naszym klubie, pozwolą chłopcom łatwiej i odważniej kontynuować swój dalszy proces kształcenia w szkole i życiu osobistym. Zajmując się sportem dajemy młodzieży dodatkową alternatywę. W jaki sposób wykorzystać swój wolny czas? Jak go ukierunkować? Na co przeznaczyć? Jak wybrać sport całego życia? Chłopcom, o wybitnych uzdolnieniach sportowych, stwarzamy możliwość kontynuacji swojej życiowej pasji w szkołach mistrzostwa sportowego oraz najprężniejszych siatkarskich ośrodkach szkoleniowych w kraju.

Trenerzy prowadzący zajęcia nie są osobami przypadkowymi. Są to wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele, którzy posiadają wykształcenie specjalistyczne wymagane do prowadzenia zajęć szkoleniowych z piłki siatkowej. Możecie mieć Państwo pewność, że Wasze dzieci są pod opieką profesjonalistów. Więcej informacji na temat kadry szkoleniowej

Zadbajmy o zdrowie i higienę dzieci. Każdy zawodnik uczęszczający na treningi musi być poddany badaniom specjalistycznym przez lekarza medycyny sportowej. Członek klubu jest zobowiązany posiadać ważną kartę zdrowia sportowca. Przeprowadźmy to dla własnej pewności czy syn może być poddany znacznemu wysiłkowi fizycznemu w trakcie treningu. Bezpieczeństwo dziecka na zajęciach jest dla kadry szkoleniowej najważniejsze. Więcej informacji na temat karty zdrowia sportowca

Informacje dotyczące prowadzonych naborów w bieżącym roku są dostępne tutaj. Deklarację członkowską można pobrać tutaj.

Ponadto zwracamy się do Państwa z prośbą, aby w terminie do 15 każdego miesiąca uiszczać na konto klubu składkę członkowską. Składki przeznaczamy na zabezpieczenie zajęć treningowych, opłaty startowe, sprzęt sportowy, ubezpieczenia zawodników, udział w turniejach i meczach ligowych.

 

Ze sportowym pozdrowieniem,

mgr Bogdan Mossakowski
Prezes Zarządu UKS Budowlanka Toruń