UKS Budowlanka Toruń

Mistrzostwa Szkół Torunia

Archiwum

19Juniorzy UKS Budowlanka ulegli w czwartek na wyjeździe Chemikowi Bydgoszcz 3:1 (25:19/25:10/22:25/25:18).
Kadeci w sobotę 22.12.2012 nie dali radę dobrze dysponowanej Stali Grudziądz przegrywając 3:0.
Mecze UKS-u nie należały do udanych. Juniorzy na trudnym terenie ugrali seta ale mecz kontrolował Chemik.

Kpt: "Mecz z Chemikiem Bydgoszcz był dla nas kluczowym meczem. Od niego zależało, czy będziemy mieli szansę na awans do 1/8 Mistrzostw Polski.
Wyszliśmy zmotywowani od samego początku. Jednak przegraliśmy pierwszą partię przede wszystkim przez własne błędy i wiele nieporozumień.
Drugi set to już wyraźna przewaga zespołu z Bydgoszczy, nie mieliśmy nic do powiedzenia. Dopiero w 3 secie podjęliśmy walkę i zmusiliśmy Chemika do popełnienia błędów. Warto podkreślić świetne wejście Maćka Skowrońskiego, który założył dwa punktowe bloki i zdobył punkt asem serwisowym. Mimo wygranej w 3 secie, nie potrafiliśmy przełożyć naszej
dobrej gry na ostatnią partię. Ostatecznie przegraliśmy wynikiem 3:1, który dobrze odzwierciedla nasze braki. Potrafiliśmy dobrze grać fragmentami, jednak w naszej grze
brakuje powtarzalności. "

Kadeci w meczu rewanżowym ze Stalą Grudziądz byli innymi zawodnikami niż w niedawno rozegranym pierwszym meczu, w którym zdecydowanie dominowali nad Stalowcami. Oddali pole przeciwnikowi, popełniając błąd za błędem w zagrywce i ataku. Stal grając cierpliwie i poprawnie, wygrała 3:0. Kolejne gry w styczniu 2013.