UKS Budowlanka Toruń

Mistrzostwa Szkół Torunia

Archiwum

19Na obiektach Stali Grudziądz rozegrano kolejny turniej ligowy młodzików. Siatkarze UKS Budowlanka zajęli II miejsce. Turniej wygrał Koset Grudziądz. Kolejne zawody w tym tygodniu w naszej hali. Wkrótce podamy termin.

W dniu 10 lutego 2013r. zespół naszych młodzików rozegrał kolejny ligowy turniej. Odbył się on na obiektach Stali Grudziądz.
W turnieju uczestniczyły zespoły : UKS Budowlanka Toruń, Koset Grudziądz, MKS Chełmża i gospodarz czyli Stal Grudziądz.
Udawaliśmy się na te mecze trochę ?z duszą na ramieniu" ponieważ, aż trzech naszych podstawowych zawodników jest kontuzjowanych lub mocno chorych i stąd ich absencja.
W domu pozostali: Miłosz Jankowski, Wiktor Krzysztofowicz i Joachim Trenk.
Z tak przetrzebionym chorobami składem, po ciężkiej walce udało nam się wywalczyć ponownie II miejsce w turnieju.
W pierwszym meczu półfinałowym pokonaliśmy MKS Chełmża 2-0 (sety 25-22 i 25-12), natomiast w finale przegraliśmy z Kosete-em Grudziądz 0-2 (sety 8-25 i 19-25).
Ogólnie podsumowując jednak, przy tak dużych lukach w zespole, to z wyniku możemy być zadowoleni.
Szkoda tylko pierwszego seta z Koset-em, zespół nasz zbytnio się przestraszył i dopiero w drugim secie pomimo, że przeciwnicy są wyżsi i starsi, to jednak podjęliśmy z nimi ostrą walkę.
Nie ma innej drogi, jeśli chcemy grać lepiej indywidualnie i jako drużyna, to tylko potrzeba większego zaangażowania, koncentracji do pracy na treningach, większej frekwencji i serca dla najpiękniejszej gry zespołowej jaką jest siatkówka.